Exportă PDF - Tomas, un afacerist din Elveția, în vizită pe meleagurile Dămucului, alături de mine. Tipărește pagina - Tomas, un afacerist din Elveția, în vizită pe meleagurile Dămucului, alături de mine. Trimite unui prieten - Tomas, un afacerist din Elveția, în vizită pe meleagurile Dămucului, alături de mine.

publicat de comunadamuc in Luni , 2 Aprilie 2018, 17:54

A avut plăcerea să ne viziteze zona și a rămas plăcut impresionat de frumusețea locului spunându-ne că ar trebui să profităm de acest lucru și să facem un turism aparte. Ne-a apreciat mâncarea foarte bună facând comparație cu faptul că, ce manâncă ei în prezent, e totul chimic.
L-am rugat pe Tomas și mi-a promis că o să-mi găsească niște investitori din Elveția și o localitate acolo cu care să ne înfrățim, să putem aduce elvețieni aici să ne dea idei de turism.
Multumim dragă Tomas pentru vizita în Dămuc, Județul Neamț și te așteptăm ori de câte ori vei dori să ne treci pragul!