Prevenire torenti: Huisurez si Paraul Fruntii

Exportă PDF - Prevenire torenti: Huisurez si Paraul Fruntii Tipărește pagina - Prevenire torenti: Huisurez si Paraul Fruntii Trimite unui prieten - Prevenire torenti: Huisurez si Paraul Fruntii

publicat de comunadamuc in Luni , 21 Septembrie 2015, 19:21

O lucrare care s-a dorit a fi facuta cu bani europeni, o lucrare de 1,5 mil euro pentru a nu mai avea probleme pe cele 2 parauri. Multi au criticat ca nu trebuiau bagati bani acolo dar cand apare un fond europen trebuie sa il accesezi acolo unde este stabilit, nu ai alte alternative. Unii se pricep doar sa dea cu parerea dar nu conosc criteriile prin care se acceseaza un proiect cu fonduri europene. Acest proiect a fost posibil cu implicarea d-lui primar Anton Covasan si a echipei din primaria Damuc. S-a rezolvat aceasta problema pentru totdeauna pentru ca cetatenii si urmasii acestei comune sa nu mai aiba aceasta problema.