Fantana arteziana

Dl primar Anton Covasan a dorit includerea in Centru Civic al Coumnei Damuc, a unei oaze de verdeata, de flori alaturi de o fantana arteziana cum numai in marile orase se regaseste asa ceva. S-a dorit de la bun inceput crearea unui cadru in(...)

Extindere Scoala Huisurez

Un proiect importanat pentru comunitatea de oameni din Huisurez fiind inca in derulare de dl primar Anton Covasan din 2008, este extinderea Scolii Huisurez, pentru ca elevii acestei scoli sa isi poata desfasura activitatile scolare in(...)

Excursie in Grecia cu damuceni

Un cadou special oferit de dl primar Anton Covasan, din buzunarul propriu, a constat in excuria oferita unor cetateni ai comunei Damuc, un prilej pentru acestia de a vedea si a admira locuri minunate din insorita Grecie, un prilej de(...)

Echipa Primariei Damuc

In aceasta galerie va prezentam echipa primariei Damuc care a dus la implinire toate aceste dorinte, viziuni, pe care dl.primar Anton Covasan le-a avut si care au depus o munca colosala pentru transformarea lor in realitate, cu pasinue,(...)

Drum Pr.Strajii- Bicajel DC 201 C

Drumul Comunal 201C a fost un drum facut de la zero de Dl primar Anton Covasan prin pasiune, daruire si implicare pentru damuceni. Acest drum care face legatura intre cele 2 sate (Damuc si 3 Fantani)si a fost realizat pentru a oferi un(...)

Dispensar veterinar, farmacie, cabinet stomatologic

Un proiect de succes implemanetat de dl primar Anton Covasan a fost modernizarea unei cladiri vechi care era in paragina si transformarea ei intr-o cladire moderna cu centrala terminca avand dotari de ultima generatie in incinta careia(...)

Damuc inaninte de mandatul meu

Astazi va prezentam in cateva fotografii cum era Comuna Damuc acum cativa ani, inainte de preluarea fraielor primariei de catre Dl Anton Covasan.Un aspect total deplorabil, mizerie, praf, noroi (de care multi damuceni au uitat cum era acum(...)

Consiliul Local al Comunei Damuc

Dl primar Anton Covasan alaturi de consilierii locali ai Comunei Damuc. Pe aceasta cale le multumim pentru increderea acordata si pentru sprijinul in indeplinirea tuturor obiectivelor propuse. Multumesc si opozitiei pentru ca de multe ori(...)

Amenajare Centru Civic Damuc

Daca in anii din urma, vizitatorii comunei nu isi dadeau seama unde era primaria sau centru comunei, dl primar Anton Covasan si-a dorit, odata cu castigarea unui nou mandat, implementarea unui proiect cu fonduri europene prin care(...)

Canalizare Pr. Capolnei

Prin canalizarea Piriului Caplonei s-a fluidizat si regularizat cursul apei, punand astfel capat problemelor care apareau in timpul ploilor torentiale, fiind astfel inca o problema rezolvata de dl primar Anton Covasan, pentru damuceni.