Primăria Dămuc

Informatii de interes public

Legaturi utile

Stana turistica

Stana turistica-dintr-un plan finalizat in 2008, la stana din Bicajel era o debandada. Pentru aceasta zona de pasune s-au dat lupte grele in justitie, deoarece in urma unor declaratii false a a catorva cetateni din Comuna Damuc care veneau(...)

Sprijin persoane defavorizate

Sunt persoane necajite, greu incercate in aceasta viata. Dl primar Anton covasan a fosrt alaturi de aceste persoane si impreuna cu biserica si cu comunitatea au construit din temelie o casa durabila si sigura. De asemenea cu acordul CL al(...)

Sprijin pentru biserici

Credinta ne uneste si ne face mai puternici. Din dragoste pentru biserica, dl primar Anton Covasan a sprijinit toate bisericile din comuna financiar si material, in limitele posibilitatilor bugetului local. Bunul D-zeu rasplateste fiecaruia(...)

Reparatii drumuri comunale

In urma calamitatilor naturale, dl primar Anton Covasan a intervenit si au fost reparate drumurile comunale de strict acces.Bugetul comunei sufera pentru ca putin firme isi achita corect impozitele iar unii cetateni nu si-au mai platit(...)

Reparatii poduri DJ127A

Va mai aduceti aminte cum arata podul peste Paraul Fruntii???? Cu sprijin politic de la Cj si cu perseverenta dlui primar Anton Covasan a facut posibila aceasta lucrare. In aceasta galerie puteti viziona toate podurile si podetele care au(...)

Reparatii pod Asau

Aceasta lucrare a fost o necesitate pentru locuitaorii comunei pentru a avea conditii civilizate de trai si a le facilita accesul peste Asau.

Relatia cu strainatatea

Intotdeuna dl primar Anton Covasan a tinut aproape relatiacu romanii plecati sau stabiliti in strainatate si-a creat prieteni in aceste orase de unde a primit si sponsorizari. Aestia ne-au vizitat meleagurile, scoala, ramanand placut(...)

Proiecte de viitor

Pe viitor Dl primar Anton Covasan isi doreste modernizarea DC201, DC205 Si finalizarea salii de sport.

Pompa remisa PSI

Pompa remisa PSI-dl primar Anton Covasan a infiintat acest serviciu pentru a interveni prompt, avand masini si o pompa donata din Germaniacu personal bine pregatit gata sa intervinain orice moment pentru a solutiona orice problema intr-un(...)

Poduri peste Paraul Damuc

In urma calamitatilor din 2010-2011, comuna in loc sa faca infrastructura a dorit sa faca bine mai multor oameni si prin aprobarea cl sa se faca mai multe poduri de trecere peste Paraul Damuc. Podurile sunt confectionate pe schelet metalic ,(...)