Primăria Dămuc

Informatii de interes public

Legaturi utile

Teren de fotbal

Sportul te face mai fericit-dl primar Anton covasan fiind un iubitor al sportului a investit bani personali in baza sprtiva pentru a incuraja tinerii sa faca miscaresi sa aiba unde sa se recreeze in timpul liber. Din bugetul local a fost(...)

Statii de autobuz

Va aduceti aminte cand asteptati autobuzul sub o rachita sa nu va ude ploaia???? Statiile de autobuz au fost o necesitate , nu un moft. Dl primar, Anton Covasan isi doreste conditii civilizate pentru locuitorii acestei comune si totodata ii(...)

Stana turistica

Stana turistica-dintr-un plan finalizat in 2008, la stana din Bicajel era o debandada. Pentru aceasta zona de pasune s-au dat lupte grele in justitie, deoarece in urma unor declaratii false a a catorva cetateni din Comuna Damuc care veneau(...)

Sprijin persoane defavorizate

Sunt persoane necajite, greu incercate in aceasta viata. Dl primar Anton covasan a fosrt alaturi de aceste persoane si impreuna cu biserica si cu comunitatea au construit din temelie o casa durabila si sigura. De asemenea cu acordul CL al(...)

Sprijin pentru biserici

Credinta ne uneste si ne face mai puternici. Din dragoste pentru biserica, dl primar Anton Covasan a sprijinit toate bisericile din comuna financiar si material, in limitele posibilitatilor bugetului local. Bunul D-zeu rasplateste fiecaruia(...)

Reparatii drumuri comunale

In urma calamitatilor naturale, dl primar Anton Covasan a intervenit si au fost reparate drumurile comunale de strict acces.Bugetul comunei sufera pentru ca putin firme isi achita corect impozitele iar unii cetateni nu si-au mai platit(...)

Reparatii poduri DJ127A

Va mai aduceti aminte cum arata podul peste Paraul Fruntii???? Cu sprijin politic de la Cj si cu perseverenta dlui primar Anton Covasan a facut posibila aceasta lucrare. In aceasta galerie puteti viziona toate podurile si podetele care au(...)

Reparatii pod Asau

Aceasta lucrare a fost o necesitate pentru locuitaorii comunei pentru a avea conditii civilizate de trai si a le facilita accesul peste Asau.

Relatia cu strainatatea

Intotdeuna dl primar Anton Covasan a tinut aproape relatiacu romanii plecati sau stabiliti in strainatate si-a creat prieteni in aceste orase de unde a primit si sponsorizari. Aestia ne-au vizitat meleagurile, scoala, ramanand placut(...)

Proiecte de viitor

Pe viitor Dl primar Anton Covasan isi doreste modernizarea DC201, DC205 Si finalizarea salii de sport.