Reparatii poduri DJ127A

Va mai aduceti aminte cum arata podul peste Paraul Fruntii???? Cu sprijin politic de la Cj si cu perseverenta dlui primar Anton Covasan a facut posibila aceasta lucrare. In aceasta galerie puteti viziona toate podurile si podetele care au(...)

Reparatii pod Asau

Aceasta lucrare a fost o necesitate pentru locuitaorii comunei pentru a avea conditii civilizate de trai si a le facilita accesul peste Asau.

Relatia cu strainatatea

Intotdeuna dl primar Anton Covasan a tinut aproape relatiacu romanii plecati sau stabiliti in strainatate si-a creat prieteni in aceste orase de unde a primit si sponsorizari. Aestia ne-au vizitat meleagurile, scoala, ramanand placut(...)

Proiecte de viitor

Pe viitor Dl primar Anton Covasan isi doreste modernizarea DC201, DC205 Si finalizarea salii de sport.

Pompa remisa PSI

Pompa remisa PSI-dl primar Anton Covasan a infiintat acest serviciu pentru a interveni prompt, avand masini si o pompa donata din Germaniacu personal bine pregatit gata sa intervinain orice moment pentru a solutiona orice problema intr-un(...)

Poduri peste Paraul Damuc

In urma calamitatilor din 2010-2011, comuna in loc sa faca infrastructura a dorit sa faca bine mai multor oameni si prin aprobarea cl sa se faca mai multe poduri de trecere peste Paraul Damuc. Podurile sunt confectionate pe schelet metalic ,(...)

Pod nou Paraul Strungii

A fost creat un pod nou peste Paraul Strungii pentru ca oamenii sa nu mai treaca prin apa, sa le fie mai usor si sa aiba conditii umane de trai.

Oficializari- stare civila

Dl primar Anton Covasan a creat conditii umane si civilizate pentru tinerii care doresc sa isi uneasca destinele. Suntem alaturi de cuplurile nou formate, dorim sa crestem rata nuptialitatii si incurtajam cuplurile ce se iubesc, sa lege pe(...)

Modernizare Liceu Tehnologic

Cu bani de la Banca Mondiala am reusit sa modernizam liceul tehnologic , sa creeam conditii civilizate pentru copii dvs. In aceasta institutie ne-a calcat pragul oaspeti din Austria, secretari de stat in invatamant si alte oficialitati care(...)