Modernizare Liceu Tehnologic

Cu bani de la Banca Mondiala am reusit sa modernizam liceul tehnologic , sa creeam conditii civilizate pentru copii dvs. In aceasta institutie ne-a calcat pragul oaspeti din Austria, secretari de stat in invatamant si alte oficialitati care(...)

Gradinita

Gradinita-cu bani de la guvern si din fonduri proprii a fost modernizata gradinita din centru, cu toalete si grupuri sanitare, in conditii civilizate pentru copii dvs. Atunci cand va veni cineva in vizita la aceste institutii sa ramana cu o(...)

Magazie de lemne Scoala Huisurez

O lucrare mai mult decat necesara pentru Scoala Huisurez.

Lucrari Paraul Saltir

Lucrari Paraul Saltir-tot proiecte europene s-au accesat de catre dl primar Anton Covasan si echipa din primarie pentru reabilitarea Paraului Saltirilorsi pentru regularizarea cursului apelor.

Prevenire torenti: Huisurez si Paraul Fruntii

O lucrare care s-a dorit a fi facuta cu bani europeni, o lucrare de 1,5 mil euro pentru a nu mai avea probleme pe cele 2 parauri. Multi au criticat ca nu trebuiau bagati bani acolo dar cand apare un fond europen trebuie sa il accesezi acolo(...)

Vanatoarea cu prietenii

Pasiunea pentru vanatoare a dl primar Anton Covasan a adunat alaturi cei mai dragi si buni prieteni intr-o companie cat mai placuta. Adevarata satisfactie vanatoreasca vine de la modul sportiv si elegant in care se dobandeste(...)

Indicatoare si panouri

Dorind ca sa se faca cunoscuta imaginea comunei atat in zona Moldovei cat si pe harta nationala, Dl primar Anton Covasan a facut posibila amplasarea de indicatoare stradale, rutiere si panouri iar unii cetateni nu au tinut cont de acest(...)

Hotarari Judecatoresti

Pe perioada mandatului, dl primar Anton Covasan a luptat in instanta pentru a face dreptate damucenilor recastigand aproximativ 1085 de ha , 180 ha pasune(Hasmas); 500ha padure, lucru pe care altii isi dadusera semnatura pentru a le face(...)

Gard Scoala

Dl primar Anton Covasan a refacut gardul ce imprejmuieste scoala in joc de culori pentru a le fi drag elevilor sa frecventeze scoala dar totodata fiind si o institutie de o importanta majora in comunitate.

Feerie in Damuc

Comuna Dămuc sau Ţinutul de la poalele Hăşmaşului, aşa cum ne place nouă, celor de aici, să îi spunem, este un ţinut de vis din punct de vedere turistic. În urma evaluării făcute de către Institutul de Geografie al(...)