Primăria Dămuc

Dezvoltare

Informatii de interes public

Legaturi utile

S-a semnat ordinul pentru începerea lucrărilor de modernizare a drumului județean DJ 127 A Bicaz Chei - Dămuc - limita cu județul Harghita

Ieri s-a semnat ordinul pentru începerea lucrărilor de modernizare a drumului județean DJ 127 A Bicaz Chei - Dămuc - limita cu județul Harghita.Proiectul presupune reparații capitale pe două sectoare de drum, unul cu o lungime de(...)

Obiective pentru comuna noastra

Cunoscându-l pe primarul comunei Dămuc, am știut că indiferent de situația în care ne aflăm, acesta nu poate să-și uite planurile sau să le lase să stagneze. Am aflat că proiectele sunt multe, mărețe și în(...)

Investiții realizate în timpul unei administrații eficiente

Investiții realizate în timpul unei administrații eficiente Iluminat publicValoare: 521.000 leiSursa de finanțare : Bugetul localSiguranță, confort și optimizarea consumului de energie Achiziționare utilaje„Pentru a(...)

Un plan coerent pentru dezvoltarea Comunei Dămuc

Înaintea unei noi campanii electorale, care, cel puțin la nivel teoretic, se anunță a fi destul de grea, actualul edil al comunei Dămuc, Anton Covasan, prezintă electoratului principalele direcții pe care gândește el(...)

„Mă declar independent politic, dependent de interesul comunei!”

A scrie despre comuna Dămuc este o provocare în general. A face asta într-o perioadă în care locuitorii mai fac încă o dată (a câta oară?) față urmărilor unor inundații violente, este cu atât mai(...)

Anunt important- Date pentru plati on-line

DATE PENTRU PLATA ONLINE COMUNA DAMUCCUI 2614422TREZORERIA BICAZ IBAN RO53TREZ49421A350102XXXX

Ziua Comunei Damuc, editia a V-a