Calamitati 2010-2011

Exportă PDF - Calamitati 2010-2011 Tipărește pagina - Calamitati 2010-2011 Trimite unui prieten - Calamitati 2010-2011

publicat de comunadamuc in Marti , 21 Iulie 2015, 16:17

In anii 2010-2011 comuna noastra a fost trasa inapoi de la investitii datorita calamitatilor naturale. A fost nevoie de foarte multi bani pentru refacerea infrastructurii avariate de inundatii si astfel s-au tinut in loc alte proiecte pentru dezvoltarea comunei.
Oamenii au fost devastati, dezastrul din urma ploilor torentiale si a viiturilor a dus la case avariate, animale inecate, culturi distruse, poduri si portiuni de asfalt rupte si drumuri inundate.
Oficialitatile care au venit in zona si au vazut dezastrele create, ne-au sprijinit financiar si astfel a fost posibila refacerea drumurilor, podurilor si podetelor. Pentru unii cetateni s-au construit poduri noi si s-au refacut din temelii cele avariate.
Le multumim pe aceasta cale tuturor celor care ne-au oferit sprijin moral si material.