Tomas, un afacerist din Elveția, în vizită pe meleagurile Dămucului, alături de mine.A avut plăcerea să ne viziteze zona și a rămas plăcut impresionat de frumusețea locului spunându-ne că ar trebui să profităm(...)

Semnare contract A.F.I.R. :INFIINTARE SI DOTARE GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT

Astăzi am semnat un proiect pentru Damucenii mei , condiții optime și normale pentru copii noștri , sper sa nu ia toți calea occidentului , sa se întoarcă și cei plecați sa puna umărul la ridicarea acestei tari! Eu voi fi(...)

Achizitie excavator

Pentru rezolvarea problemelor ce apar pe teritoriul Comunei Damuc, dl primar Anton Covasan a achizitionat un excavator JCB ce va fi de un real folos pentru cetatenii comunei atat pe timp de vara cat si pe timpul iernii.

100 DE ANI DE LA MAREA UNIRE-27 MARTIE 2018

"Recunoscând unitatea spirituală, culturală, lingvistică și socială dintre cele două Țări Române(România și Republica Moldova), ne exprimăm voința fermă de reîntregire a neamului românesc și de(...)

Aparitii in presa: Anton Covasan bate la toate ușile din dorința de a dezvolta comuna pe care o păstoreşte

Prezent la Congresul PSD ce s‑a desfășurat sâmbătă, 9 martie, la București, primarul comunei Dămuc, domnul Anton Covasan a profitat de această vizită în capitală și a bătut la toate ușile pentru a obține(...)

Lobby pentru proiectele Comunei Damuc la nivel inalt!!!

Astăzi a fost o zi foarte importantă pentru Damuc, am întâlnit oameni pentru care nu regret ca i-am cunoscut , oameni care își fac treaba pentru țara și comunitățile care iau trimis acolo! Felicitări !!!Alaturi de(...)

Proiecte pentru comuna noastra

Primăria comunei Dămuc a obținut finanțare pentru câteva obiective importante pentru comună precum asfaltare drum Bățu, reabilitare și dotare dispensar uman, asfaltare drum forestier Bicajel iar de la Compania de Investiții o(...)

ANUNT Privind organizarea licitatiei publice pentru inchirierea unei suprafete de 727,84ha pajisti permanente proprietate publica a UAT DĂMUC- PAȘUNE