Primăria Comunei Dămuc
    Masivul Hășmaș
    Cod SIPOCA 35
    Guvernare transparentă, deschisă și participativă – standardizare, armonizare, dialog îmbunătățit” – cod SIPOCA 35

Anunt important

Plătește online și în siguranță!

Primăria Comunei Damuc a decis să vină în ajutorul cetățenilor cu plata online a impozitelor, taxelor locale și amenzilor.

Ce avantaje oferă aplicația de Plăți online?

Economisești timp

Plată rapidă, fără costuri suplimentare

Taxe ușor de plătit. Aplicația calculează automat valoarea taxei

Acces nelimitat la întregul istoric al plăților efectuate

Cu respect,
Primar

Voaideș Ioan

RPL 2021-Anunt important

FORMULAR CERERE AJPIS-AJUTOR INCALZIRE

Formularul PDF pentru Ajutorul de incalzire si suplimentul de energie

Fisierul contine 3 formulare :

Formularul cerere_form.pdf unde se incarca datele prevazute in
formularul de cerere,

Formularul Persoane pentru cei care au multi membri de familie si nu
incap in formularul standard cerere_form (cazurile cu mai mult de 4
copii, respectiv 4 adulti)

Documente unde se pot incarca copii digitale (documente scanate, poze)
ale documentelor de identitate, facturi furnizori etc.

Bun venit pe site-ul comunei Dămuc

În calitate de primar al comunei Dămuc, adresez bun venit tuturor vizitatorilor site-ului comunei noastre.

Prin intermediul acestui instrument de comunicare dorim să oferim o imagine de ansamblu despre comuna noastră. Considerăm că toţi cei interesaţi vor găsi informaţii interesante şi utile pe site-ul nostru despre: administraţia publică, turism, unităţi de învăţământ, cultură, agenţi economici, etc.

Vă mulţumesc în numele tuturor cetăţenilor, pentru că aţi avut curiozitatea şi dorinţa de a afla cât mai multe despre noi şi sper că ne veţi vizita cît mai curînd. Comuna Dămuc oferă mari oportunităţi de afaceri în turism, mai ales în zona Trei Fîntîni (lîngă staţiunea Lacu Roşu), asigurându-vă cu responsabilitate de existenţa unei administraţii publice locale, deschise şi transparente.

Propun tuturor celor interesaţi să ne viziteze şi să descopere frumuseţea locurilor din comuna noastră.

Primar
VOIDEȘ IOAN